Atılım Üniversitesi Kurumsal Arşivi
TürKonferans
DurumYayınlanmamış
Konuşmacı(lar)/Yazar(lar)M. Nurettin Özdebir
Başlık
Girişimcilik Eğitim Serileri II: Girişimcilik ve Yenilik – 2
KonuGirişimcilik
Anahtar KelimelerGirişimcilik, Yenilik, Atılım Üniversitesi, M. Nurettin Özdebir, Ankara Sanayi Odası, ARGEDA
Tarih18.03.2015
Mekan/Kanal AdıKadriye Zaim Konferans Salonu
Bölümİşletme Fakültesi
DilTürkçe
Envanter No1_KON_İS_20150318_2
Metin

Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Nurettin Özdebir Atılım'da

Girişimcilik Eğitim Serileri’nin ikincisi İşletme Fakültesi ve ARGEDA TTO işbirliği ile 2014-2015 Bahar dönemi ile birlikte tekrar başladı.

 

Girişimcilik ve Yenilik başlığı altında iş dünyası ile akademiyi biraraya getirmeye devam ettiğimiz eğitimlerin bu dönemki ikinci konuğu Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Nurettin Özdebir oldu. Atılım Üniversitesi öğrencilerinin ilgi ve katılımının yüksek olduğu etkinlikte, Sayın Özdebir'in konuşması ve soru cevap kısmına yer verildi.

 

Uzun yıllardan gelen sanayicilik birikimi ve iş hayatındaki girişimcilik ve yöneticilik deneyimlerini aktardığı konuşmasında, Sayın Özdebir globalleşme süreci ile Avrupa ve Amerika arasında imzalanması gündemde olan ticaret anlaşmalarının Türkiye'nin sanayi ve dış ticaretine muhtemel etkilerini değerlendirdi.

 

Özdebir, Atılım Üniversitesi öğrencilerini girişimciliğe teşvik ettiği konuşmasında, girişimcilerin sevdikleri işlere yoğunlaşarak başarıyı yakalayabileceğini vurguladı. Yenilik ve inovasyonun sanayi üretiminin merkezinde konumlanacağını, gelecekteki sanayi sektöründeki girişimlerinin yeni fikirlere ve yaratılacak katma değere dayalı olduğunu sözlerine ekledi.

 

Sayın Özdebir, konuşmasında Ankara özelinde katma değeri yüksek sanayinin gelişmesi için yapılması gerekenlere dair önerilere yer verirken, bu sanayi kollarında çalışabilecek kalifiye eleman yetersizliğine değindi. Ayrıca, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki endüstri meslek lisesi öğrencilerinin tamamının mezuniyet sonrası işe yerleştiği bilgisini aktardı, talebin bu türden sektörle iç içe okulların mezunlarına yönelik olduğunu belirtti.

 

"Girişimcilik ve Yenilik" başlıklı serinin 5 etkinliğini takip eden katılımcılara, sertifikaları İşletme Fakültesinde düzenlenecek tören ile takdim edilecektir.

Galeri

Fotoğraf_1  Fotoğraf_2  Fotoğraf_3  Fotoğraf_4  Fotoğraf_5  Fotoğraf_6  Fotoğraf_7  

Süre/Boyut00:52:16
Video